بهترین روغن گیربکس برای پراید ایرانول می‌باشد. گیربکس یکی از اصلی ترین اجزای خودرو می‌باشد. روغن گیربکس پراید ایرانول، روغن گیربکس تیبا، روغن گیربکس ایساکو، همچنین واسکازین 140 برای پراید با قیمت کارخانه در سایت بازرگانی روغن نیکان در دسترس می‌باشد. راهنمای خرید و انتخاب روغن گیربکس در این سایت قابل مشاهده می‌باشد .

لیست محصولات با بهترین قیمت در این قسمت در دسترس هست مانند: روغن گیربکس، واسکازین 140، روغن سرریز 50، روغن صنعتی 10، انواع روغن صنعتی برای معادن، بتن کاری و روغن موتوری تصفیه می‌باشد.

https://carnikan.ir/manufacturer-of-20-liter-vascazin-oil/(در یک برگهٔ جدید باز می‌شود)
گیربکس یک محفظه ای است که حاوی تعدادی چرخ دنده است. این چرخ دنده ها دارای ابعاد مختلفی هستند. با تغییر دنده خودرو، چرخ دنده مربوط به آن با چرخ دنده اصلی درگیر شده و قدرت موتور را در دورهای مختلف به چرخ ها انتقال می‌دهد. به همین  عجیب نیست که دارای اهمیتی در حد و اندازه موتور خودرو می‌باشد.

روغن گیربکس که در اصطلاح به آن روغن واسکازین یا روغن جعبه دنده هم گفته می‎‌شود، از موادی تشکیل شده است که چرخ دنده هایی که به آن ها اشاره کردیم به خوبی محافظت می‌کند. این روغن که به مراتب غلیظ تر از روغن موتور است بر اساس شناسه کیفی API درجه‌بندی می‌شود.

در این مقاله سعی می‌کنیم منحصرا درباره تعویض روغن گیربکس پراید صحبت کنیم. روغن گیربکس برای پراید از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای مشاهده محصولات کارخانه تصفیه روغن و واسکازین 140 تصفیه کلیک نمایید. http://servicenice.ir

بهترین روغن گیربکس برای پراید | راهنمای خرید و انتخاب روغن گیربکس

 

بهترین روغن گیربکس برای پراید

 برای تعویض روغن گیربکس و واسکازین باید بدانید که دقیقا چه موقعی و به کجا مراجعه کنید. همچنین درباره اندازه گیری روغن گیربکس پراید هم باید اطلاعات اولیه ای داشته باشید. همچنین برای خرید مناسب روغن گیربکس خودرو، از کارخانه تصفیه روغن موتور خود ممکن است با این پرسش مواجه شوید که گیربکس پراید چند لیتر واسکازین میخورد؟ پاسخ شما این است: حدود 2.5 لیتر.

در بورس روغن موتور منابع مختلفی در اینترنت وجود دارند که شما را با نحوه تعویض روغن گیربکس آشنا می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. انتخاب بهترین روغن گیربکس برای پراید شما امری تجربی و براساس مدل پراید شماست. البته بهترین راه این است که از توصیه متخصیصن این حوزه نیز بهره مند شوید.

بهترین روغن گیربکس برای پراید

 

راهنمای خرید و انتخاب انواع روغن گیربکس

به هنگام تعویض روغن گیربکس انواع روغن دنده خود در بازار با انواع روغن گیربکس مواجه می شوید. روغن گیربکس مناسب خودروی پراید شما براساس نوع گیربکس خودرو مشخص می‌شود. اگر گیربکس خودروی شما از نوع دستی باشد، روی بطری روغن گیربکس مناسب آن عبارت MTf که مخفف Manual Transmission Fluid (سیال گیربکس دستی) می‌باشد‌ درج شده است.

 ممکن است روی بطری روغن گیربکس عباراتی نظیر 75W-80 ، 80W-90 و 85W-90 را مشاهده کنید. این اعداد شاخص گرانروی روغن گیربکس خودروی شما را در شرایط آب و هوایی مختلف مشخص می‌کند. شما می‌توانید شاخص نموداری مربوط به هریک از این اعداد را پیدا کنید. توضیح کوتاهی درمورد روغن گیربکس 75 میدهیم. روغن گیربکس 75W-90 بهترین عملکرد خود را در بازه دمایی بین 22- درجه سانتی گراد تا 104 درجه سانتی گراد دارد.

بهترین و کارآمدترین روغن گیربکسی که میتوانید برای پراید خود تهیه کنید روغنی است که با توجه به دفترچه راهنمای خودروی خود و آب و هوایی که در آن رفت وآمد دارید می‌باشد. روغن گیربکس 75W-80 GL5 به طور معمول پرکاربرد ترین روغن گیربکس برای خودروهای پراید میباشد.

راهنمای خرید و انتخاب انواع روغن گیربکس

بهترین زمان تعویض روغن گيربكس | روغن موتور

از انجایی که ورود گرد و غبار داخل روغن گیربکس، روغن جعبه دنده و کارکرد طولانی این روغن باعث تضعیف خواص و عملکرد آن می‌شود. بررسی منظم این روغن و تعویض به موقع آن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

روغن گیربکس برای تعویض، نسبت به زمان دقیق و کیلومتر به نوع و مدل روغن بسنگی دارد. اگر بطور متوسط کارکرد کلاچ خودرو را 80 هزار کیلومتر در نظر بگیریم، با باز شدن گیربکس در این زمان باید روغن گیربکس یا همان واسکازین را هم تعویض کنیم. در صورتی که نشانه های بدی از روغن خودروی شما مشاهده نشود می‌توانید در هر 120 هزار کیلومتر کارکرد خودرو روغن را تعویض کنید.

بهترین زمان تعویض روغن گيربكس | روغن موتور

 

قیمت انواع روغن گیربکس

با مراجعه به صفحات مختلف اینترنتی یا تعمیرگاه های فعال در سراسر کشور می‌توانید از قیمت انواع روغن گیربکس آگاهی پیدا کنید. قیمت انواع  روغن های گیربکس مختلف با توجه به برند و لیتر ان متفاوت می‌باشد.

بهترین روغن گیربکس برای پراید و معروف ترین برندها در بازار از قبیل: برندهای آترود، موبیل، ادینول، کاسپین، آیسین، تویوتا و توتال می‌باشد. درضمن حجم معمول این روغن ها بطور معمول یک لیتری، دو و نیم لیتری و چهار لیتری است.

حجم روغن گیربکس پراید صبا

حجم روغن گیربکس پراید صبا

اندازه گیری روغن گیربکس پراید خیلی اهمیت دارد. این کار بهتر است توسط اتوسرویس ها انجام شود. بهترین روغن گیربکس برای پراید و بهترین روغن موتور خارجی با دیدن فیلم تعویض روغن گیربکس متوجه می‌شود. آگاهی از اینکه گیربکس پراید چه مقدار واسکازین میخورد نسبت به تکمیل و یا تعویض روغن دنده گیربکس اقدام کنید.

البته بازهم توصیه می‌شود انجام تعویض روغن گیربکس توسط اتوسرویس کاران است. به این دلیل که بعضی از شما ها نمی‌دانید گیج روغن گیربکس پراید کجاست یا مقدار واسکازین برای جعبه دنده پراید چقدر است. ندانستن این مباحث باعث می‌شود که خسارت به خودرو ایجاد نمایند.

مقدار روغن گیربکس پراید

مقدار روغن گیربکس پراید

مقدار روغن گیربکس پراید را می توان اندازه گیری نمود؟ اندازه گیری روغن گیربکس جعبه دنده پراید، تعویض روغن گیربسک پراید چه موقعی می‌باشد؟ از کجا باید روغن به داخل گیربکس تزریق گرد؟ بنابراین با آگاهی موارد مذکور و نوع روغن نسبت به سرریز کردن روغن اقدام می‌شود.


بهترین روغن گیربکس برای پراید یورو 4 می‌باشد. با دیدن فیلم تعویض روغن گیربکس پراید و انتخاب بهترین روغن برای گیربسک پراید می‌توان اقدام به تعویض و یا سرریز کردن روغن دنده داخل گیربکس پراید نمود. فرایند انجام کار بسیار ساده و قابل انجام است. فقط می بایستی از محل ریختن روغن گیربکس پراید آگاهی داشته باشید.

 

 تعویض روغن گیربکس پراید 131 قیمت

تعویض روغن گیربکس پراید 131 قیمت

در فیلم تعویض روغن گیربسک در مورد حجم روغن گیربسک پراید صبا اطلاعاتی است که شما حتما قبل از اقدام به تعویض روغن گیربکس پراید باید داشته باشید. شاید برای شما سوال باشد محفظه روغن گیربکس پراید کجاست؟ آگاهی به این موضوع نداشته باشید نمی توانید نسبت به تعویض اقدام نمایید.


گیج روغن گیربسک پراید کجاست؟ عدم آگاهی به این موضوع یعنی عدم شناخت شما نسبت به نداشتن اطلاعات اولیه در خصوص تعویض روغن گیربکس پراید 131 می‌باشد. نداشتن وسیله اندازه گیری روغن گیربسک پراید باعث ایجاد خسارت به خودرو شما خواهد شد. برای شناخت بهترین گیربکس پراید با مراجعه به اتو سرویس نسبت به این موضوع اقدام نمایید.

قیمت انواع روغن گیربکس

قیمت روغن دنده 90 ، 110، 140 کارخانه تصفیه روغن موتور اشتهارد

بهترین روغن گیربکس برای پراید به دو روش قابل تامین است . شرکت های بزرگی مثل ایرانول، بهران و سپاهان انواع روغن واسکازین و روغن دنده 90 تا 140 را تولید می‌کنند. به دلیل گرانی انواع روغن ها، مشتریان ترجیح می دهند که محصولی استفاده نمایند که ضمن قابلیت و کیفیت روغن گیربکس پراید برای سایر خودر بر اساس  استاندارهای موجود قابل استفاده باشد.


اخیرا کارخانه تصفیه روغن سوخته با استفاده از تجهزات و تکنولوژی روز قادر به تولید انواع روغن گیربکس و روغن دنده خودروها شده است که روغن دنده مذکور با قیمت ارزان و با کیفیت مناسب قابل استفاده می باشد. ضمن اینکه این موضع باعث شده که این محصول بشدت مورد تقاضا و مصرف کشورهای همسایه ایران باشد. به همین جهت تناژ های بالای 1000 تن از این محصول از شرکت های تصفیه روغن موتور و کارخانه تصفیه روغن اشتهارد ، اصفهان، گرمسار و سلفچگان صادر می شود.

قیمت روغن دنده 90 ، 110، 140 کارخانه تصفیه روغن موتور اشتهارد

منبع: carnikan.ir

7 دیدگاه

 • سلام
  البته
  سفارش به واتساپ یا شماره تماس
  ۰۹۱۲۹۱۵۷۶۰۳
  ارسال شود.

 • با سلام و عرض ادب ، پیشنهاد بهترین روغن گیربکس پراید را داشتم که نسبت به برندهای معروف و قیمت و کیلومتر کار کرد آنرا نیز برام ارسال نمایید
  ممنون از محبت جنابعالی
  1) انواع برندها – کیفیت هریک
  2) قیمت
  3) میزان کارکرد روغن گیربکس

 • سلام و خسته نباشید من ماشین پراید ۱۱۱ مدل ۹۰ دارم خواستم واسکازین گیربوکسم رو عوض بکنم کلی تو سایت گشتم اما سر در نیاوردم نمیدونم بهترین و با کیفتترین واسکازین برای گیربوکس کدام هستش تا بتونم بخرم ممنون میشم کمکم کنید خیلی وقته دنبالشم خدا خیرتون بده اینم شماره من هستش ۰۹۱۰۰۴۸۴۸۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *