در سرویس و تعمیر  و نگهداری تندر 90 به صراحت اشاره شده که تنها روغن توصیه شده روغن موتور الف است .

ویژگی های روغن موتور مناسب برای خودرو ال ۹۰:

 • روغن موتور مناسب و روغن هیدرولیک ال 90  طبق دفترچه راهنمای خودرو (40-w10) sl نیمه سینتتیک می باشد .
 • حجم روغن موتور ال 90 قابل تعویض با قلتر روغن 4و8 لیتر و بدون فیلتر روغن 4و3 لیتر است .

با پیشرفت تکنولوژی و تولید روغن موتورهای باکیفیت‌تر شما می‌توانید برای خودروی ال 90 از روغن موتورهای با شاخص api (کیفیت ) sm , sn نیز استفاده کنید. این محصول باعث بهبود عملکرد موتور و طول عمر روغن موتور می‌شود. زوغن موتور مناسب برای خودروی ال 90 بر اساس شاخص پایه روغن ، نیمه سنتتیک می‌باشد. اما برای عملکرد بهتر موتور و افزایش بهره وری در فرآیند روان‌کاری بین قطعات داخلی موتور می‌توانید از روغن موتور تمام سنتتیک نیز استفاده کنید .

یکی از راه‌های ساده برای تشخیص صحت عملکرد روغن هیدرولیک ال 90 فرمان ماشین است . اگر هنگام خرید روغن موتور با چرخاندن فرمان صدایی به گوش می‌رسد نشانه اصطکاک و عملکرد نادرست این روغن است .روغن واسکازین خودرو ال 90 محبوبیتش را مرهون اتاق جادار ، سادگی و پرهیز از هرگونه پیچیدگی در بخش فنی و در نتیجه سهولت تعمیرات و خدمات پس از فروش قوی می‌باشد .

ال 90 دارای موتور 1600 سی سی با توان 105 اسب بخار است . این موتور دارای 16 سوپاپ بوده و از سیستم سوخت رسانی انژکتوری الکترونیکی سود می‌برد . این خودرو دارای 5 دنده می‌باشد. ال 90 دارای بدنه بسیار محکم است که ضربات وارده به اتاق را در تصادفات به کلیه قسمت‌های بدنه تقسیم کرده و از شدت ضربه می‌کاهد.

صندوق عقب این خودرو نیز با ظرفیت 510 لیتر برای هر خانواده‌ای در سفر‌های طولانی مناسب است . ال 90 از لحاظ مصرف سوخت شهری ، جاده‌ای و ترکیبی به ترتیب برابر با 1، 11، 6، 6، 3، 8 لیتر در هر 100 کیلومتر است . حجم باک این خودرو هم 50 لیتر است .

ال 90 قادر است در مدت زمان 7، 11 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو 175 کیلومتر در ساعت است . ال 90 در حال حاضر توسط دو کارخانه ایران خودرو و پارس خودرو تولید می‌شود . ال 90 موفق شده 3 ستاره ایمنی از موسسه معتبر اروپایی ENCAP کسب کند.

روغن هیدرولیک ال 90 | بهترنی نوع ایرانی ان کدام است ؟

فروشگاه های روغن هیدرولیک ال ۹۰

شرکت‌های پخش روغن دنده روغن صنعت:

 • شرکت نفت پارس
 • فروشگاه روغندان

روعن موتور ایرانی :

 • روغن موتور پارس پایا
 • روغن موتور پارس رس
 • روغن موتور بهران توان 40
 • روغن موتور بهران رخش
 • روغن موتور بهران تکناز
 • روغن موتور سوپر کیان
 • روغن موتور سوپر جم
 • روغن موتور بهران رانا

فروشگاه های روغن هیدرولیک ال ۹۰

بهترین تولید کنندگان روغن ایرانی

میزان توزیع شرکت نفت بهران در سال 95 معادل 136 لیتر بوده که نسبت به مشابه در سال 94 (130 میلیون لیتر) 4.6 درصد افزایش را نشان می‌دهد. میزان توزیع شرکت نفت ایرانول در سال 95 معادل 95 میلیون لیتر بوده که نسبت به مشابه در سال 94 (81 میلیون لیتر) 17 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

میزان توزیع شرکت نفت سپاهان در سال 95 معادل 62 میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 94 (66 میلیون لیتر ) 6 درصد کاهش را نشان می‌دهد. میزان توزیع شرکت نفت پارس در سال 95 معادل 61 میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 94 (63 میلیون لیتر ) 3 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مقایسه تولید ، توزیع و فروش این واحدها نشان می‌دهد ، در زمینه توزیع و فروش نیز سهم شرکت نفت بهران 39 درصد، شرکت نفت ایرانول 27 درصد، شرکت نفت سپاهان 18 درصد و شرکت نفت پارس 17 درصد از کل توزیع سال 95 می‌باشد .

بهترین تولید کنندگان روغن ایرانی

بهترین روغن های هیدرولیک وارداتی

روغن هیدرولیک خارجی :

 • – برند توتال
 • – برند شل
 • – برند موییل
شرکت الف فرانسه یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان انرژی در جهان است . شرکت الف در تمام جنبه‌های صنایع نفتی، شامل صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی فعال می‌باشد . این شرکت محصولات روان‌کار خود را با برندهای TOTAL , ELF در بیش از 45 کارخانه خود در سراسر دنیا به تولید می‌رساند.
خرید روغن هیدرولیک در خاورمیانه همواره یکی از مناطق کلیدی مورد توجه الف بوده است . از این رو این شرکت با تاسیس کارخانه خود در دبی توانسته بیش از پیش محصولات خود را به کشورهای نظیر عمان ، قطر ، بحرین ، کویت و ایران صادر کند. این شرکت با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی روز، مرغوب‌ترین مواد اولیه و بالاترین سطوح کیفی سهم بزرگی در تولید محصولات روغنی در جهان دارد .
بهترین روغن های هیدرولیک وارداتی

روغن ضد یخ ال ۹۰

ویژگیهای یک ضد یخ و ضد جوش مناسب :
– حاوی جدیدترین مواد ضد‌خوردگی با قدرت محافظت بالاتر برای قطعات با جنس‌های متفاوت شامل چدن ، آلومنیوم ، برنج ، مس و..
– سازگار با تمامی قطعات لاستیکی و پلاستیکی سیستم و خنک‌کننده خودروها
– دارای بالاترین قابلیت انتقال حرارت و پایداری در شرایط عملیاتی
– دارای قابلیت کارکرد طولانی مدت
 
روغن هیدرولیک ال ۹۰ مرغوب خارجی:
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک Caspian
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک L  H M Plus
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک GTX
– شرکت تولیدی روغن هیدرولایک TOOTAL

روغن هیدرولیک مناسب برای تمام ماشین ها

فاکتورAPI روغن موتور بیانگر کیفیت روغن موتور است . فاکتور SAE  میزان غلظت روغن موتور را نشان می‌دهد. در واقع چسبندگی روغن موتور را در شرایط آب و هوایی مختلف بیان می نماید . به عنوان مثال برای مناطق سردسیر بهتر است از روغن موتورهایی استفاده شود که در دمای پایین ، رقیق‌تر هستند. همچنین برای مناطق گرمسیر باید از روغن موتورهایی استفاده کرد که گران‌روی بالایی دارند. آخرین شاخص انتخاب روغن ، فاکتور پایه روفن است که ینتتیک یا مینرال بودن روغن را مشخص می‌کند.

روغن هیدرولیک ال 90  و روغن گیربکس هم با توجه به نوع گیربکس ( دستی یا اتوماتیک )، فاکتورها و شاخص‌های گوناگونی برای انتخاب روان کننده مناسب دارد. این موارد همواره باید مورد بررسی قرار گیرد. روغن ترمز دارای دو نوع DOT4 , DOT3 است که باید با توجه به دفترچه راهنمای خودرو و نظر کارخانه خودرو ساز انتخاب شود.

 • انواع مدل های ال 90:
 • – ال 90 E0
 • – ال 90 E1
 • – ال 90 E2
 • – پیکاپ
 • – تندر پارس
 • – تندر اتوماتیک
 • – ال 90 پلاس

معرفی روغن بهران:

بورس روغن موتور در کارخانه بهران به عنوان یکی از معروف‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید روغن‌های صنعتی و خودرو در ایران به شمار می‌رود. روغن هیدرولیک فرمان در استفاده از این روغن موتور ایرانی میان مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی بسیار مرسوم بوده و بازخورد خوبی در موتور خودروها داشته است . امروزه روغن‌های بهران با مدا سوپر پیشتاز تولید می‌شوند. این کیت دارای روغن بهران سوپر پیشتاز با شاخص گرانروی 10w-40 می‌باشد که مناسب خودروی ال90 با همه مدل‌ها است . استفاده از این روغن در کیت اقتصادی بیان‌گر قیمت مناسب محصولات بهران با کیفیت قابل قبول می‌باشد. روغن موتور بهران با کیفیت نیمه سنتتیک و شاخص مختلف API توانسته روانکاری خوبی را در موتور ایجاد کند. بدین رو توانسته باعث افزایش قدرت موتور و نیز بهبود فرایند روغن کاری موتور شود.

روغن هیدرولیک مناسب برای تمام ماشین ها

قیمت عمده روغن هیدرولیک ال ۹۰

قیمت روغن موتور مخصوص ال 90 در بازار:

 روغن موتور ال 90 نهایتا در 7000 کیلومتر کارکرد باید تعویض شود. در مناطق گرمسیری و همچنین در شهرهای آلوده باید به ازای 5000 کیلومتر تعویض شود . توصیه می‌کنیم به منظور بهبود فرآیند تعویض روغن و نیز افزایش طول عمر موتور و سایر قطعات روان‌کنندگی، به هنگام تعویض روغن حتما فیلتر روغن و فیلتر هوا را نیز تعویض کنید . روغن ترمز خودرو ال 90 نیز در هر 2 سال یا 60000 کیلومتر تعویض گردد.

روغن گیربکس ال 90 بهتر است هر 2 سال یا 50000 کیلومتر تعویض گردد. حجم روغن دنده اتوماتیک ال 90 برابر 6 لیتر با مشخصات (matic3) ATF3 Yellow با رنگ زرد می‌باشد که در هر 50000 کیلومتر بایستی تعویض گردد . توصیه می‌کنیم ضد یخ یا مایع خنک‌کننده ال 90 در هر 50000 کیلومتر یا 2 سال کرکرد تعویض گردد. تسمه تایک نیز در 90000 کیلومتر تعویض گردد و درپایان روغن هیدرولیک فرمان ال 90 در هر 40000 کیلومتر تعویض گردد.

قیمت عمده روغن هیدرولیک ال ۹۰

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *