روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن هیدرولیک / روغن هیدرولیک ال ۹۰ | بهترنی نوع ایرانی ان کدام است ؟

روغن هیدرولیک ال ۹۰ | بهترنی نوع ایرانی ان کدام است ؟

روغن هیدرولیک ال ۹۰   یا حجم روغن موتور ال ۹۰ و یا حجم  روغن گیربکس ال ۹۰ دستی یا روغن هیدرولیک elf و واسکازین مناسب ال ۹۰ را چطوری باید آگاهی یابیم و مستقیم از پالایشگاه خرید نماییم.روغن گیربکس ال ال نود و روغن ای ال اف کیفیت عالی دارد بنابراین روغن موتور تندر ۹۰ elf و قیمت روغن  ترمز تندر ۹۰ در فروشگاه اینترنتی در دسترس شماست.

در سرویس و تعمیر  و نگهداری تندر ۹۰ به صراحت اشاره شده که تنها روغن توصیه شده روغن موتور الف است .

ویژگی های روغن موتور مناسب برای خودرو ال ۹۰:

روغن موتور پارس روغن موتور مناسب و روغن هیدرولیک ال ۹۰  طبق دفترچه راهنمای خودرو (۴۰-w10) sl نیمه سینتتیک می باشد . حجم روغن موتور ال ۹۰ قابل تعویض با قلتر روغن ۴و۸ لیتر و بدون فیلتر روغن ۴و۳ لیتر است . با پیشرفت تکنولوژی و تولید روغن موتورهای با کیفیت تر شما می توانید برای خودروی ال ۹۰ از روغن موتورهای با شاخص api (کیفیت ) sm , sn نیز استفاده کنید که بعث بهبود عملکرد موتور و طول عمر روغن موتور می شود. زوغن موتور مناسب برای خودروی ال ۹۰ بر اساس شاخص پایه روغن ، نیمه سنتتیک می باشد اما برای عملکرد بهتر موتور و افزایش بهره وری در فرآیند روانکاری بین قطعات داخلی موتور می توانید از روغن موتور تمام سنتتیک نیز استفاده کنید .

یکی از راه های ساده برای تشخیص صحت عملکرد روغن هیدرولیک ال ۹۰ فرمان ماشین است . اگر هنگام خرید روغن موتور با چرخاندن فرمان صدایی به گوش می رشد نشانه اصطکاک و عملکرد نادرست این روغن است .

روغن واسکازین خودرو ال ۹۰ محبوبیتش را مرهون اتاق جادار ، سادگی و پرهیز از هرگونه پیچیدگی در بخش فنی و در نتیجه سهولت تعمیرات و خدمات پس از فروش قوی می باشد . ال ۹۰ دارای موتور ۱۶۰۰ سیس سی با توان ۱۰۵ اسب بخار است . این موتور دارای ۱۶ سوپاپ بوده و از سیستم سوخت رسانی انژکتوری الکترونیکی سود می برد . این خودرو دارای ۵ دنده می باشد روغن هیدرولیک ال ۹۰ دارای بدنه بسیار محکم است که ضربات وارده به اتاق را در تصادفات به کلیه قسمتهای دنه تقسیم کرده و از شدت ضربه می کاهد.

صندوق عقب این خودرو نیز با ظرفیت ۵۱۰ لیتر برای هر خانواده ای در سفر های طولانی مناسب است . ال ۹۰ از لحاظ مصرف سوخت شهری ، جاده ای و ترکیبی به ترتیب برابر با ۱، ۱۱، ۶، ۶، ۳، ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است . حجم باک این خودرو هم ۵۰ لیتر است .

ال ۹۰ قادر است در مدت زمان ۷، ۱۱ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت این خودرو ۱۷۵ کیلومتر در ساعت است . ال ۹۰ در حال حاضر توسط دو کارخانه ایران خودرو و پارس خودرو تولید می شود . ال ۹۰ موفق شده ۳ ستاره ایمنی از موسسه معتبر اروپایی ENCAP کسب کند.

روغن هیدرولیک ال 90 | بهترنی نوع ایرانی ان کدام است ؟

فروشگاه های روغن هیدرولیک ال ۹۰

فروشگاه های روغن هیدرولیک ال ۹۰ شرکت پخش روغن دنده روغن صنعت

 • شرکت نفت پارس
 • فروشگاه روغندان

روعن موتور ایرانی :

 • روغن موتور پارس پایا
 • روغن موتور پارس رس
 • روغن موتور بهران توان ۴۰
 • روغن موتور بهران رخش
 • روغن موتور بهران تکناز
 • روغن موتور سوپر کیان
 • روغن موتور سوپر جم
 • روغن موتور بهران رانا

بهترین تولید کنندگان روغن ایرانی

بهترین تولید کنندگان روغن ایرانیمیزان توزیع شرکت نفت بهران در سال ۹۵ معادل ۱۳۶ لیتر بوده که نسبت به مشابه در سال ۹۴ (۱۳۰ میلیون لیتر) ۴٫۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

میزان توزیع شرکت نفت ایرانول در سال ۹۵ معادل ۹۵ میلیون لیتر بوده که نسبت به مشابه در سال ۹۴ (۸۱ میلیون لیتر) ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

میزان توزیع شرکت نفت سپاهان در سال ۹۵ معادل ۶۲ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ (۶۶ میلیون لیتر ) ۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

میزان توزیع شرکت نفت پارس در سال ۹۵ معادل ۶۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴ (۶۳ میلیون لیتر ) ۳ درصد کاهش را نشان می دهد.

روغن جعبه دنده مقایسه تولید ، توزیع و فروش این واحدها نشان می دهد ، در زمینه توزیع و فروش نیز سهم شرکت نفت بهران ۳۹ درصد ، شرکت نفت ایرانول ۲۷ درصد ، شرکت نفت سپاهان ۱۸ درصد و شرکت نفت پارس ۱۷ درصد از کل توزیع سال ۹۵ می باشد .

بهترین روغن های هیدرولیک وارداتی

بهترین روغن های هیدرولیک وارداتی روغن هیدرولیک خارجی :

 • – برند توتال
 • – برند شل
 • – برند موییل

بهترین روغن هیدرولیک ال ۹۰

روغن موتور بهران مشخصات روغن موتور مناسب تندر ۹۰ سطح کیفیت روغن موتور توصیه شده تندر API SN با روغن پایه نیمه سنتتیک API SM با روغن پایه نیمه سنتتیک
روغن الف:
چرا روغن الف؟
شرکت الف فرانسه یکی از بزرگترین تامین کنندگان انرژی در جهان است . شرکت الف در تمام جنبه های صنایع نفتی شامل صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی فعال می باشد . این شرکت محصولات روانکار خود را با برندهای TOTAL , ELF در بیش از ۴۵ کارخانه خود در سراسر دنیا به تولید می رساند. خرید روغن هیدرولیک در خاورمیانه همواره یکی از مناطق کلیدی مورد توجه الف بوده است . از این رو این شرکت با تاسیس کارخانه خود در دبی توانست بیش از پیش محصولات خود را به کشورهای نظیر عمان ، قطر ، بحرین ، کویت و ایران صادر کند و این شرکت با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز ، مرغوب ترین مواد اولیه و بالاترین سطوح کیفی سهم بزرگی در تولید محصولات روغنی در جهان دارد .
روغن ضد یخ ال ۹۰
ویژگیهای یک ضد یخ و ضد جوش مناسب :
– حاوی جدیدترین مواد ضد خوردگی با قدرت محافظت بالاتر برای قطعات با جنسهای متفاوت شامل چدن ، آلومنیوم ، برنج ، مس و..
– سازگار با تمامی قطعات لاستیکی و پلاستیکی سیستم و خنک کننده خودروها
– دارای بالاترین قابلیت انتقال حرارت و پایداری در شرایط عملیاتی
– دارای قابلیت کارکرد طولانی مدت
 
روغن هیدرولیک ال ۹۰ مرغوب خارجی:
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک Caspian
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک L  H M Plus
– شرکت تولیدی روغن هیدرولیک GTX
– شرکت تولیدی روغن هیدرولایک TOOTAL

روغن هیدرولیک مناسب برای تمام ماشین ها

روغن هیدرولیک مناسب برای تمام ماشین ها

 

فاکتورAPI روغن موتور که بیانگر کیفیت روغن موتور است . فاکتور SAE که همان میزان غلظت روغن موتور را نشان می دهد که لزجت و چسبندگی روغن موتور را در شرایط آب و هوایی مختلف بیان می نماید . به عنوان مثال برای مناطق سردسیر بهتر است از روغن موتور هایی استفاده شود که در دمای پایین ، رقیق تر هستند و همچنین برای مناطق گرمسیر باید از روغن موتورهایی استفاده کرد که گرانروی بالایی دارند و و آخرین شاخص انتخاب روغن ، فاکتور پایه روفن است که ینتتیک یا مینرال بودن روغن را مشخص می کند.

روغن هیدرولیک ال ۹۰ و روغن گیریس هم با توجه به نوع گیربکس ( دستی یا اتوماتیک ) فاکتورها و شاخص های گوناگونی برای انتخاب روان کننده مناسب دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد روغن موتور ارزان و روغن ترمز هم دارای دو نوع DOT4 , DOT3 است که باید با توجه به دفترچه راهنمای خودرو و. نظر کارخانه خودرو ساز روغن ترمز مناسب انتخاب شود.

 • انواع مدل های ال ۹۰:
 • – ال ۹۰ E0
 • – ال ۹۰ E1
 • – ال ۹۰ E2
 • – پیکاپ
 • – تندر پارس
 • – تندر اتوماتیک
 • – ال ۹۰ پلاس

معرفی روغن بهران:

بورس روغن موتور در کارخانه بهران به عنوان یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه تولید روغن های صنعتی و خودرو در ایران به شمار می رود. روغن هیدرولیک فرمان در استفاده از این روغن موتور ایرانی میان مصرف کنندگان خودروهای داخلی بسیار مرسوم بوده و بازخورد خوبی در موتور خودروها داشته است . امروزه روغن های بهران با مدا سوپر پیشتاز تولید می شوند و این کیت دارای روغن بهران سوپر پیشتاز با شاخص گرانروی ۱۰w-40 می باشد که مناسب خودروی ال۹۰ با همه مدل ها است . استفاده از این روغن در کیت اقتصادی بیان گر قیمت مناسب محصولات بهران با کیفیت قابل قبول می باشد . روغن موتور بهران با کیفیت نیمه سنتتیک و شاخص مختلف API توانسته روانکاری خوبی را در موتور ایجاد کند و باعث افزایش قدرت موتور و نیز بهبود فرایند روغن کاری موتور شود.

قیمت عمده روغن هیدرولیک ال ۹۰

قیمت عمده روغن هیدرولیک ال ۹۰

قیمت روغن موتور مخصوص ال
۹۰  در بازار:

بورس روغن هیدرولیکر و روغن هیدرولیک ال ۹۰ و روغن موتور ال ۹۰ نهایتا در ۷۰۰۰ کیلومتر کارکرد تعویض شود و در مناطق گرمسیری و همچنین در شهرهای آلوده ۵۰۰۰ کیلومتر تعویض شود . توصیه می کنیم به منظور بهبود فرآیند تعویض روغن و نیز افزایش طول عمر موتور و سایر قطعات روان کنندگی به هنگام تعویض روغن حنما فیلتر روغن و فیلتر هوا را نیز تعویض کنید . روغن ترمز خدرو ال ۹۰ نیز در هر ۲ سال یا ۶۰۰۰۰ کیلومتر تعویض گردد.

فروشگاه روغن موتور و روغن گیربکس ال ۹۰ هر ۲ سال یا ۵۰۰۰۰ کیلومتر تعویض گردد. حجم روغن دنده اتوماتیک ال ۹۰ برابر ۶ لیتر با مشخصات (matic3) ATF3 Yellow با رنگ زرد می باشد که در هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر بایستی تعویض گردد . توصیه می کنیم ضد یخ یا مایع خنک کننده ال ۹۰ در هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر یا ۲ سال کرکرد تعویض گردد . تسمه تایک نیز در ۹۰۰۰۰ کیلومتر تعویض گردد.انواع روغن های صنعتی و درپایان روغن هیدرولیک فرمان ال ۹۰ در هر ۴۰۰۰۰ کیلومتر تعویض گردد.

[ جهت خرید و یا فروش این محصول با ما ارتباط بگیرید.].
بازرگانی نیکان
09129157603
تلفن ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

روغن هیدرولیک مناسب پراید | بهترین مارک روغن هیدرولیک

روغن موتور های موجود در بازار با برندها و تولیدکنندگان متفاوت، هرکدام برای انواع خودرو ها و وسایل نقلیه مناسب می باشند. برخی از این روغن ها، مخصوص موتور ماشین ه

دیدگاهتان را بنویسید

بازرگانی نیکان